Masáže

V prvom rade je dôležité uistiť sa, že je pre Vás daná masáž vhodná. Pred samotnou masážou je dobré osprchovať sa a ísť na toaletu. Na masáž tváre je najlepšie prísť bez mejkapu. Odporúčam taktiež nejesť nič ťažké (aspoň 1 hodinu pred) a nepiť alkohol. Po príchode na masáž masérovi oznámte všetky ochorenia, úrazy, operácie, ktoré ste prekonali a ochorenia, na ktoré sa aktuálne liečite. Tieto informácie sú dôverné a masér s nimi musí byť oboznámený, aby na základe toho vedel masáž prispôsobiť tak, aby Vám neublížil. U žien, prípadne mužov s dlhými vlasmi, je vhodné vlasy zviazať do gumičky, prípadne použiť štipec. Taktiež odložiť všetky šperky a doplnky (podľa toho, ktorú časť budeme masírovať). Uteráky si nosiť nemusíte.

Pre uľahčenie výberu sú všetky masáže a procedúry rozdelené do troch kategórií, kde každá je zameraná na niečo konkrétne. Kategória Relax ponúka masáže zamerané na maximálny fyzický aj psychický oddych. V kategórii Krása nájdete techniky určené na skrášlenie tela a tváre. V prípade problémov a bolestí s pohybovým aparátom sú pre Vás vhodné masáže a techniky z kategórie Zdravie. Pri každej masáži je potom aj podrobnejší popis a zároveň aj indikácie a kontraindikácie, čiže podmienky za ktorých je alebo nie je vhodné masáž absolvovať. Ak aj napriek tomu neviete, či je masáž pre Vás vhodná, neváhajte sa na nás obrátiť.

Masáže nie sú vekovo obmedzené. Dôležité však je, aby človek nemal ochorenia, pri ktorých masáž nie je vhodné vykonávať. Všetky stavy, pri ktorých sa masáž neodporúča si môžete pozrieť pri jednotlivých masážach.

V zásade platí, že tehotenstvo nie je choroba a žena preto môže do veľkej miery pokračovať v rovnakom zdravom životnom štýle, akým žila, kým neotehotnela. V tomto období pôsobí masáž na ženu veľmi relaxačne a upokojujúco. Prináša úľavu od bolesti svalov a kĺbov, znižuje stres a napätie a zlepší cirkuláciu krvi a lymfy. Dôležité je vedieť, že masírovať sa nemôže oblasť drieku a krížov a na chodidlách oblasť päty a členkov. Poloha, v ktorej sa masíruje, sa upravuje podľa pocitov ženy. V prvých mesiacoch tehotenstva je možné ležať aj na bruchu, ak to žene nie je vyslovene nepohodlné. Vo vyšších štádiach sa najčastejšie masíruje v sede s opretými hornými končatinami o stôl, alebo v ľahu na boku. V 1.trimestri sa masáž vykonáva veľmi jemne a trvá maximálne 15 minút. Mimo týchto obmedzení, sa masáž môže absolvovať podľa potreby a pocitov. Okrem klasickej masáže je možné dopriať si aj manuálnu lymfodrenáž. Jej účinky sa využívajú v prípadoch, keď ženám začnú opúchať nohy a objaví sa pocit napätia. V budúcnosti plánujeme ponuku masáží rozšíriť aj o tehotenskú masáž.

Áno. Okrem toho, že všetky oleje sú 100% prírodné, snažíme sa vyberať aj rôzne špeciálne oleje. Pri maderoterapii tela používame oleje obsahujúce zložky, ktoré ovplyvňujú cirkuláciu krvi, zlepšujú pružnosť pokožky, zmierňujú strie a jazvy a k tomu všetkému krásne voňajú. Pri maderoterapii tváre používam oleje, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a elastínu a tým eliminujú prejavy vrások, regenerujú a vyživujú pokožku. Pri klasických masážach používame rôzne aromaterapeutické oleje, ale aj oleje, ako napríklad ľubovníkový olej, ktorý pozitívne vplýva na výživu platničiek či arnikový olej vhodný pre športovcov na uvoľnenie a prekrvenie namáhaného svalstva.

Maderoterapia

Vrámci 60 minút sa ošetrujú dolné končatiny z oboch strán, boky, zadok a brucho. Maderoterapia sa začína otvorením lymfatických uzlín v oblasti krku, brucha a slabín. Následne sa ako prvé ošetruje brucho. Potom sa prechádza na dolné končatiny z predu, zozadu a boky. Maderoterapia tváre a dekoltu trvá 30 minút. Prebieha opäť prvotným otvorením uzlín, nanesením a vpracovaním produktov klasickou masážou do pokožky a následne pokračuje samotnou maderoterapiou. Na jej výkon sa používajú malé valčeky, určené na tvár.

Maderoterapia nie je vo všeobecnosti bolestivá procedúra, avšak pre niekoho môže byť bolestivá pri prvom ošetrení alebo len na určitých (citlivejších) partiách. Najčastejšie klientky udávajú bolesť na vnútornej strane stehien a bokoch. Veľa krát sa však stáva opak a počas maderoterapie sa veľa nasmejeme, keďže niektoré ženy to skôr šteklí. V každom prípade sa ošetrenie prispôsobuje pocitom klientky. Modriny by sa tvoriť nemali, ale rovnako ako s bolesťou, je to veľmi individuálne. Ľudia náchylnejší na tvorbu modrín môžu zaznamenať po prvom/druhom ošetrení malé modrinky. Tie by však mali rýchlo zmiznúť a po čase by sa mali prestať tvoriť úplne. Veľké modriny by však vznikať po maderoterapii nikdy nemali.

V prvom rade je najdôležitejšie uistiť sa, že je pre Vás maderoterapia vhodným ošetrením. Na samotné ošetrenie je najvhodnejšie doniesť si tanga, prípadne voľnejšie nohavičky a večer predtým, odporúčam urobiť si píling tela, ktorým sa pokožka prekrví a odstránia sa všetky odumreté bunky.

Ešte v ten deň je vhodné zvýšiť príjem tekutín. Ak už ste sa rozhodli maderoterapiu absolvovať, chodiť pravidelne a chcete pomocou nej dosiahnuť čo najlepšie výsledky, je vhodné aby ste celkovo upravili svoj životný štýl. Odporúčam začať jesť viac čerstvého ovocia a zeleniny, obmedziť príliš tučné jedlá, dodržiavať pitný režim, prípadne zaradiť aj nejaké čaje, ktoré zlepšujú činnosť lymfatického systému (žihľava, praslička, nechtík, rebríček..), naopak obmedziť pitie kávy a fajčenie, nenosiť príliš tesné oblečenie, ktoré sťažuje cirkuláciu krvi a lymfy, mať dostatok pohybu počas dňa, občas si dopriať striedavý kúpeľ dolných končatín, pri ktorom budete striedať teplú a chladnejšiu vodu, prípadne si kúpiť kefu na telo s prírodnými štetinami a krúživými pohybmi si premasírovať problémové oblasti (dry brushing)

Ak chcete maderoterapiu absolvovať za účelom eliminácie celulitídy a podobne, odporúča sa na začiatku absolvovať kúru minimálne 10 ošetrení vo frekvencii 2-3x do týždňa. Prvé viditeľné výsledky sú u každého individuálne, v závislosti od typu celulitídy, pokožky a celkového životného štýlu. V priemere však ženy udávajú, že už po prvom ošetrení je pokožka pevnejšia a vypnutá. Prvé viditeľné známky zmiernenia celulitídy udávajú ženy po 2-3 ošetrení. Po 10-tich ošetreniach je dobré prejsť na udržiavací režim, tzn. 1x do týždňa alebo 1x za dva týždne.

Ak chcete na maderoterapiu chodiť za účelom oddychu a odľahčenia nôh po celodennom státi alebo sedení, vtedy odporúčame chodiť 1x do týždňa alebo 1x za dva týždne, prípadne podľa vlastného pocitu.